Bez Çanta Kullanımı ve Sosyal Farkındalık

Bez Çanta Kullanımı ve Sosyal Farkındalık

Bez Çanta Kullanımı ve Sosyal Farkındalık

Dünyamızı daha güzel bir hale getirmek için yapılabilecek önemli şeylerden birisi de gündelik alışkanlıkları değiştirmektir. Yapıcı davranış ve alışkanlıkların uzun vadede oluşturduğu sonuçlar, insan ve doğanın yüzünü güldürecek tablolar ortaya çıkarır.

Poşet ve çanta kullanımı gündelik hayatın önemli bir parçasıdır. Hayatın her alanında yer alan plastik poşetlerin kullanımını en aza indirebilmek ve konuda farkındalık yaratmak, sosyal bir sorumluluktur. Tam da bu noktada bez çanta modelleri hayatımıza girmiştir.

Bez Çanta Kullanımının Faydaları ve Önemi

Toplumda yerleşilmesi istenen davranışların, olayların ve alışkanlıkların mutlak surette, bilgilendirme, farkındalık yaratma çalışmaları ile gerçekleşmesi mümkündür. Bu konuda hem resmi hem özel kuruluşlar yapacakları reklam, programlar veya yayınlar ile konuyu topluma sunar ve sosyal farkındalık yaratır.

Bu yüzden bez çanta kullanımının önemi ve faydaları her zaman paylaşılmalı ve geleceğimizi inşa etmeye her an bir adım daha yaklaşmalıyız.

1. Bez Çantalar Doğa Dostudur

Tamamen çevre dostu olan ve insan sağlığına zarar vermeyen bez çantalar, aynı zamanda geri dönüşümü çok kolay olan ve hiçbir kanserojen madde içermeyen sağlıklı ürünlerdir.

2. Bez Çantalar Uzun Ömürlü ve Dayanıklıdır

Bez çantaların uzun ömürlü ve dayanıklı olması ile tek kullanımlık olan plastik poşetlerin taşıdığı ürünleri daha rahat ve kolay taşıyabilirsiniz. Uzun yıllar kullanılabilir dokusu olması nedeniyle çok sayıda malzeme güvenle taşınabilir.

Geri Dönüşümlü Kumaş3. Bez Çantalar Ekonomiktir

Bez çantaların kullanım faydalarından birisi de sağlıklı olduğu kadar ekonomik olmasıdır. Bir bez çantayı defalarca, çeşitli ürünleri taşımak için kullanabilir, ve daha sonra geri dönüşüme de katabilirsiniz.

4. Bez Çantalar Geleceğimizdir

Doğa dostu olan bez çantalar hiçbir kimyasal madde içermediği için ve tamamen doğa dostu olduğu için, gelecek nesillere daha güzel yarınlar ve yaşanabilir bir dünya bırakmak konusunda önem taşır.

Bir Güzel Haber… Bir Önemli Uyarı!

Kullanımı binlerce ülkede yasaklanan plastik poşetler yerine tercih edilen bez çantalar sayesinde sadece 1 ayda çevre kirliliğinin %40 oranında engellenmesi mümkün oluyor.

Özel ebat ve ölçülerde tasarım ve imalat yapılmaktadır. Farklı seçeneklerle sunumu yapılan tasarımlarımız kısa süre içerisinde imalata dönüştürülmektedir.

Her türlü görsel, istenilen baskı çeşidi ile bez çantalarımız üzerinde oluşturulup, kişiselleştirilmektedir.

Her markaya ve firmaya özel, her faaliyete, her aktiviteye uygun şık baskılı promosyon bez çantalar üretilmektedir.

Müşterilerine katalog ve numunelerini veya promosyonlarını, kendi logoları ile baskısı gerçekleşmiş bez çantalar ile sunmaları oldukça keyifli hale gelmektedir

Bez Çanta Konusunda Tüm Resmi ve Özel Kuruluşlar Bilgilendirilmeli, Özendirilmeli

Tüketimin hızla arttığı dünyamızda gündelik hayatta bez çantaların kullanımı alışkanlık haline getirilmesi için resmi kurum ve özel kuruluşların bez çanta kullanarak sosyal sorumluluğunu yerine getirmesi gereklidir. Kendi marka ve logoları ile süslenmiş bez çantalar kullanan firmalar, bez çanta kullanımının faydalarının yanında başka birçok yarar elde eder.

1. Bez Çantalar Etkin Bir Reklam Yöntemidir

En etkili reklam ürünlerinden olan bez çantalar, kullanıcıların elinde, evlerinde, işyerlerinde ve tüm kamusal alanlarda sürekli hareket halinde oldukları için açık alan reklam konusunda önemli bir tanıtım ürünüdürler. Böylece bez çantalar reklamı yapılan kuruluşun uzun süreli sosyal hayatta dolaşımını sağlar.

2. Kısa Mesafeli Seyahatler için İdealdir

Kısa süreli seyahatlerde veya günlük ziyaretlerde evden çıkarken kişisel eşyalarımızı, bilgisayar ve şarj aletlerimizi kolaylıkla taşıyabileceğimiz bez çantalara koyabiliriz. Ayrıca uzun seyahatlerde de valize koymak istemediğimiz tüm özel anlık kullanacağımız eşyalarımızı bez çantalara koyarak da yanımızda kolaylıkla ve güvenle taşıyabiliriz.

3. Sağlamlık…

Özellikle kadınlar çantalarında bir sürü eşya taşımayı severler. Bez çantaların dayanıklı olması, bu ihtiyacı kolayca karşılar. Plastik poşetler gibi delinmemesi taşıma işini güvenle gerçekleştirir.

4. Uygun Fiyatlı Fiyatlı Alışkanlık Oluşturur

Bez çantalar uzun süre kullanılabildikleri için maliyeti düşüktür. Farklı eşyalar için farklı renk ve tasarımlı bez çantalar satın almak kullanımı daha da zevkli hale getirir.

5. Bez Çantalar Farkındalık Konusunda Kamu Spotu Olarak Değerlendirilebilir

Bez çantaların üzerine yazı yazdırılabilir. Bu sayede sosyal farkındalık yaratabilecek tüm konu ve alanlarla ilgili, etkileyici, kısa, vurucu mesajlar bez çantalar üzerine yazdırılarak büyük kitlelere ulaşım sağlanmış olur.

Sivil toplum kuruluşları yada kurumlar belirli bir konuya dikkat çekmek için promosyon bez çantalar kullanabilirler. Bazen nesli tehlike altında olan hayvanlar için, bazen de çevre duyarlılığını arttırmak için yapılan bu çantaları taşıyarak sosyal farkındalık yaratmaya yardımcı olunur

Bez Çanta Üreticileri: Pevabag, Bez Çanta Tasarım Süreci

Kalite ve güvenirliliği ile birçok marka ve firmanın tercihi olan Pevabag, bez çanta üretimi sürecinde tasarım aşamasına oldukça önem verir.

Müşteri istek ve talepleri uzman kadromuz tarafından dikkatlice dinlenerek istenilen bez çanta modeli için bir sunum hazırlanır. Tasarlanan bez çantada imalat öncesi gereken tüm bilgi ve ayrıntılar belirlenir

Kullanılacak kumaş ve renk

Ebat ve ağırlık

Model ve tasarım ayrıntıları

Kullanılacak aksesuarlar

Boya ve baskı özellikleri

Bez Çanta Yapımı ve İmalatı

Pevabag ‘de tasarımı yapılan ve örnek sunumu belirlenen bez çantalar müşterinin istediği sayıda imalat süreci 15 günde tamamlanarak teslim edilir.

Pevabag bez çantalara logo baskısı yapabilir miyiz?

Pevabag sizin için logo ve firma tasarımlarınızı bez çantalara uygulayarak kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşatır.

Pevabag bez çanta ile doğayı korur muyum?

Tüm bez çantalarımız doğada geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilir ve böylece geleceğe yatırım yapar.