Hakkımızda

Hakkımızda

Şirketimiz Hakkında

Peva Tekstil 2002 yılından bu yana 10.000 m2 açık, 4.200 m2 kapalı alanda 100 çalışanıyla faaliyet gösteren; geri dönüştürülmüş, organik ve birçok farklı materyaller kullanarak gamboç, çanta, hurç ve medikal ürünler üretip, satış ve pazarlamasını gerçekleştiren köklü bir firmadır.

Yıllık 4 milyon gamboç üretim kapasitesiyle yurtiçi ve Avrupa’daki en büyük üretim tesisidir. Kalite ve güvenirliği ile birçok büyük markanın tercihi olmuştur. Her geçen yıl portföyüne kattığı yeni iş ortaklarıyla da büyümeye devam etmektedir. Gelecekte de markanızı ve stilinizi kaliteden ödün vermeden taşımaya devam edecektir.

Kullandığımız Hammaddeler

 

FPP NONWOVEN ( Polipropilen Dokusuz Örgüsüz Elyaf ) Non-woven ambalaj sektörünün vazgeçilmez materyali ve dünyanın en ucuz kumaşıdır.

Doğada geri dönüşüm zamanı çok kısadır. Güneş ve su gibi doğa şartlarında kısa sürede yok olmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda geri dönüşebilen bir materyaldir.Nefes alabilen bir kumaştır, su iticiliği olmakla beraber su geçirmezlik özelliği de yoktur. Tavsiye edilen gramaj minimum 65 gramdır.

BOYA VE BASKI TEKNİKLERİ
Su bazlı ve solvent bazlı olmak üzere iki çeşit baskı boyası kullanılmaktadır , serigraf , nakış, sıcak yaldız ve transfer gibi baskı sistemleri ile ürün üstü markalama işlemleri yapılmaktadır. Kullanılan baskı tekniği tamamı ile müşteri tercihine göre belirlenmektedir. Altın gümüş gibi metalik renklerde solvent , opak renklerde su bazlı boya kullanılmaktadır.

 

KOTON ( Hambez)

Doğaya dost materyal denince akla ilk gelen hambez %100 pamuklu kumaşların başında gelmektedir. 140, 180 , 200 , 300 gr aralıklarında üretilmekte olup , sertifikalı versiyonları da oldukça popüler hale gelmiştir.

Boyalı ve ham renk olarak çeşitli renklerde ve baskılarda üretilip uzun zaman kullanılan, doğaya zarar vermeyen ekolojik ürünlerdir. 

 

IMPERTEKS KUMAŞLAR

Polyester iplikler kullanılarak yapılan bu kumaşlar son derece dayanıklıdır. İmperteks kumaşlar ile üretilen ambalajlar çok uzun süre kullanım olanağı sağlayarak , kullan-at şeklinde değil de aynı ambalajı defalarca kullanım şansı vermektedir.

Genel olarak çanta ve gamboç üretiminde kullanılan bu kumaşların çok fazla kalite çeşitliliği mevcuttur.