Bez Çanta Nedir ve Neden Bez Çanta Kullanmalıyız?

Bez Çanta Nedir ve Neden Bez Çanta Kullanmalıyız?

Bez Çanta Nedir ve Neden Bez Çanta Kullanmalıyız?

İnsanoğlu yaşamaya devam ederken hayata katıldığı her anda kendisine yardımcı olacak binlerce ürün kullanır.Kıyafetler, ayakkabılar, alışverişler, kitaplar ve daha nice materyaller…

Günlük hayatta yanımızda taşıdığımız herhangi bir eşyayı koymamız gereken, mutlaka ihtiyaç duyduğumuz bir çantamız olsun isteriz.

Binlerce alanda kullanılan, taşıma işlemini kolaylaştıran, çevre dostu, hem tasarımları hem de kullanışlı kumaşları ile elimizden düşmeyen bez çantalar… Şimdi bu çantaların genel özelliklerine bir göz atıp, onları daha yakından tanıyalım.

İçindekiler
 1. Bez Çanta Nedir ve Neden Bez Çanta Kullanmalıyız?
  1. Koton (Hambez) Çantalar
  2. Nonwoven Çantalar
  3. Bez Çanta Modelleri ve Toptan Bez Çanta Satışı
  4. Geri Dönüşümlü Kumaş
  5. Bez Çantaların Reklam Özelliği
 2. Pevabag’de Bez Çanta Üretimi
  1. Pevabag Bez Çantaların Özellikleri
  2. Daha güzel bir dünya için…
  3. Pevabag’de her daim inovasyon…
  4. Kişiselleştirilmiş bez çanta siparişi verebilir miyim?
  5. Pevabag’ten toptan bez çanta siparişim ne kadar sürede elime ulaşır?
  6. Pevabag bez çantaları çevre dostu mudur?

   Koton (Hambez) Çantalar

   Koton (Hambez) Çantalar: Hambezler pamuk lifinden elde edilen doğal kumaş türü olarak bilinmektedir.Nemi emerek dışarıya vermemesi ve hava alan bir yapıya sahip olması,bez çantaların üretildiği kumaşlar açısından önem arz eder.Aynı zamanda dikime ve işlemeye,boya ve baskıya uygun olması da çanta üretiminde hambezleri tercih sebebi yapmaktadır.

   Nonwoven Çantalar

   Nonwoven Çantalar: Bez çantalarda kullanılan nonwoven kumaşlar;çantaların imalat aşamaları ve kullanım süreçlerinde birçok artıları olan kumaş seçeneklerinden biridir.Şeklini muhafaza edebilme,yüksek emicilik,toksik ve alerjik malzeme içermeme gibi özellikleriyle,hem hafif hem de baskıya uygun formatta kumaşlardır. Nonwoven kumaşların özel bir versiyonu olan ultra sonic çantalar da lamineli dokuları ile bez çanta üretiminde tercih edilen bir nonwoven kumaş türü olmuştur.

   Bez Çanta Modelleri ve Toptan Bez Çanta Satışı

   Bez çantaların istenilen ebatlarda üretilebilir olması, logo ve markalaştırma konusunda içerik üretilebilmesi, farklı tasarımların müşterilere sunulması toptan bez çanta satışlarının her geçen gün artmasına ve popülerlik kazanmasına neden olmuştur.

   Geri Dönüşümlü Kumaş

   Artan dünya nüfusu ile birlikte, üretim ve tüketim kapsamı da artmaktadır. Üretim için kullanılan hammaddeler doğayı kirletmekte ve küresel ısınmaya sebebiyet vermektedir. Tüm dünyada insanların duyarlı olması ve üretimin güvenli bir şekilde yapılması sayesinde bir nebze de olsa bu tarz olayların karşısında durabiliyoruz.

   Özellikle alışverişlerde kullanılan plastik poşetler, ekolojik dengeyi bozarak, petrol türevi ürünler barındırdığı için insanlığa büyük zarar vermektedir. Bu nedenle, hem doğanın hem de insanların korunması için plastik poşet kullanımı azaltılmalıdır. Gerek dünyada, gerekse ülkemizde sosyal sorumluluk haline de gelmeye başlayan, plastik poşete karşı tavır ve bez çantaya karşı yakınlık, oldukça başarılı bir sonucu da beraberinde getirmiştir.

   Plastik poşetlerin kullanımı azaltılmış ve bunun yerine çevre dostu bez çanta modelleri üretilmeye başlanmıştır. Bez çantalarda geri dönüşümlü kumaşların kullanımı çevre dostu bir yaklaşım sağlar. Bu durum özellikle ülkemiz firmalarını doğa dostu ambalaj sektöründe ülkemizi uluslararası pazarda başarıyla temsil eder.

   Geri dönüşümlü Nonwoven PP kumaşlardan ultrasonik kaynaklı üretim tekniği ile bez çanta modelleri üreten firmalar, ülkemizde binlerce firmaya hizmet vermektedir.

   Bez Çantaların Reklam Özelliği

   Bez çantalar alternatif kumaşlar kullanılarak farklı üretim yöntemleri ile şekillendirilir. İçerisinde bulunan ürünleri korurken, görsel uygulama ile reklam özelliği kazanır. Böylece firmalar logoları ile markalarını günlük hayata katarak özelleştirmeyi gerçekleştirmiş olurlar.

   Pevabag’de Bez Çanta Üretimi

   Doğayı korumak ve müşterilerine kaliteli, şık tasarımlı ürünler imal etmek için çıktığımız yolda, üretimini yaptığımız bez çantalarımız her ihtiyaca cevap verecek zengin bir yelpazeye sahiptir.

   Koton ve nonwoven kumaşlarından üretilen bez çantalarımız, müşteri istek ve kullanım koşullarına göre değerlendirilip tasarımı yapılarak imalatı gerçekleştirilmektedir.

   Özel ebat ve ölçülerde tasarım ve imalat yapılmaktadır. Farklı seçeneklerle sunumu yapılan tasarımlarımız kısa süre içerisinde imalata dönüştürülmektedir.

   Her türlü görsel, istenilen baskı çeşidi ile bez çantalarımız üzerinde oluşturulup, kişiselleştirilmektedir.

   Her markaya ve firmaya özel, her faaliyete, her aktiviteye uygun şık baskılı promosyon bez çantalar üretilmektedir.

   Müşterilerine katalog ve numunelerini veya promosyonlarını, kendi logoları ile baskısı gerçekleşmiş bez çantalar ile sunmaları oldukça keyifli hale gelmektedir

   Pevabag Bez Çantaların Özellikleri

   1. Kolaylıkla temizlenebilir olması

   2. Dikim ve işlemeye uygun kumaşlardan üretilmesi

   3. Doğa dostu olması

   4. Baskıya uygun (serigrafi, emprime, dijital) olması

   5. Boyanabilir kumaşlar kullanılması

   6. Transparan olmaması

   Daha güzel bir dünya için…

   Pevabag olarak; Türkiye nin önde gelen markalarının bez çanta tercihlerinde birlikte çalışmaktan gurur duyuyoruz. Ülkemize önemli katkılar sağlayan bu markaları Pevabag bez çantalarının taşıyor olması kalite ve hizmetten ödün vermemememiz ile doğrudan ilişkindir. Bez çanta kullanımıyla hep birlikte gelecek nesillere daha iyi ve daha güzel bir dünya bırakmak için çalışıyoruz.

   Bez çanta sektöründe uzun yıllar tecrübe edinmiş uzman kadromuz ve son model kaliteli makina parkurumuzla seçkin tasarımlarımızı işbirlikçilerimizle paylaşmaktayız.

   Pevabag’de her daim inovasyon…

   Pevabag olarak 20 yılı aşkın sektör tecrübemizle, tekstil ve promosyon ürünleri üzerinden arge ve inovasyon çalışmaları ile son teknolojiye ait imalat makinalarımızla bez çanta üretim sürecimizi hızlandırdık. Uzun yıllardır çalıştığımız firmalarla, üretim süreçlerini yürüttüğümüz doğru çalışmalar vesilesiyle hedeflerimize daha emin ve özgüvenli bir şekilde ilerlemeye devam ediyoruz.

   Hem yurtiçi hem yurtdışı firmaları, birçok devlet kurumu, özel kurumlar, marka değerini oluşturmuş birçok firmanın bez çanta ve promosyon ürün gruplarının tedarik işbirlikçisi olarak hizmet vermekteyiz.

   Kişiselleştirilmiş bez çanta siparişi verebilir miyim?

   Pevabag sizin için tasarımlarınızı bez çantalara uygulayarak kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşatır.

   Pevabag’ten toptan bez çanta siparişim ne kadar sürede elime ulaşır?

   Toptan bez çanta siparişlerinin en geç 15 iş günü içerisinde tedariği sağlanır.

   Pevabag bez çantaları çevre dostu mudur?

   Tüm bez çantalarımız doğada geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilir; böylece hem size hem de doğaya sağlıklı bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz.