Gamboç Nedir ve İyi Giyinebilmek için Neden Gamboç Kullanmalıyız?

Gamboç Nedir ve İyi Giyinebilmek için Neden Gamboç Kullanmalıyız?

 

Gamboç Nedir ve İyi Giyinebilmek için Neden Gamboç Kullanmalıyız?

İyi giyinmek artık sosyal bir kural haline gelmiş, hatta kültürel bir değer taşımaktadır. Bu durum ise asla dünyanın parasını harcamaktan değil, doğru gözükmekten geçer.

Düşünsenize, iyi giyinen bir insan sadece kendini iyi hissetmez, aynı zamanda yaptığı işe, başkalarına saygı duyduğunu da gösterir.

Kırık camlar teorisini duydunuz mu hiç? Eğer bir kişi bir konuya [bizim konumuz giyinmek] özen göstermemeye başlarsa, cam çatlamaya devam eder. Toplantıya pijamayla katılan birini görmek istemezsiniz herhalde…

Bu kültür, iyi giyinmenin sadece lüks ve pahalı markalardan, en şık kombinler yapıldığı zaman yaşatılabileceğini düşünerek yok olmaya yüz tutuyor ne yazık ki. Oysa, iyi görünmek, kıyafetleri doğru korumak ve saklamak ile neredeyse eşdeğer.

Tam da burada hayatımıza “gamboç” dediğimiz şu giysi kılıfları giriyor. Acaba nedir bu gamboç, neden iyi giyinmek için ona ihtiyacımız var, giyim markaları neden gamboç kullanmalı, hadi biraz konuşalım.

İçindekiler
  1. Gamboç Nedir ve İyi Giyinebilmek için Neden Gamboç Kullanmalıyız?
    1. Gamboç Nedir?

    

    1. 7 Maddede Gamboç Kullanmak Neden Önemlidir?

    

    1. Gamboç Hangi Malzemelerden Yapılır?

    

    1. Gamboç Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

    

  1. Pevabag Gamboç Kıyafetlerinizi Nasıl Korur?
   1. Nonwoven

 

   1. Pamuk ( Ham Giyim (Hambez)

 

   1. Impertex

 

 

Gamboç Nedir?

Giysi kılıfı olarak da bilinen Gamboç, özellikle takım elbise olmak üzere, kıyafetlerin formunu korumak için üretilen bir üründür. Gamboç, tasarımcılar, moda sektöründe çalışanlar ve bunun ötesinde herkes için giysilerini dış ya da iç mekanda temiz ve düzenli tutmak için kullanılır. Yani, gamboç nedir kısaca diye sorarsanız eğer, her çeşit giyim tekstil ürününü korumak için tasarlanmış bir çantadır diyebiliriz.Gamboç kelimesi nereden gelir?Kılıf kelimesinin dilimize Arapça gılaf kelimesinden geçtiğini düşünürsek eğer, gamboç kelimesinin de bu kökten türediğini varsayabiliriz.

Gamboç neden önemli?Çünkü gamboç kıyaflerin korunmasına ihtiyaç duyulan bir çok alanda hayat kurtarıcı haline gelmiştir.En başta sürekli seyahat halinde olan insanlar için bir valiz kadar önemlidir. Kulplu olabilmesi seçenekleri ile valiz ile aynı görevi görebilir.Gündelik bir hafta sonu kaçamağı için spor çantası ne ise, hafta içi seyahatlerinde de elbise kılıfı vazgeçilmezdir.

Tişört, pantolon ve şort gibi gündelik temel eşyaları hazırlarken küçük bir çanta işimizi görür ancak takım elbiseleri ve ütülü giysileri taşımak için, pratik ve etkili bir çözüm gerekir. Böylece, toplantıdan toplantıya koşarken, saatlerce valiz içinde havasız ve kırışık kalan takım elbiselerin doğru bir şekilde korunmasını sağlar gamboç.

Hem tasarımcılar hem de perakendeciler için de kaliteli bir gamboçun her zaman hazır olması önemlidir çünkü bazen aksaklıklar sebebiyle giysilerin mümkün olduğunca çabuk temizlenmesi veya değiştirilmesi gerekir. Tam bu noktada ise gamboç ile korunmuş kıyafetler yardıma koşar.

İlla iş ve moda sektöründe değil, artık neredeyse hepimiz bir yolculuk sırasında ya da günlük hayatta kıyafetlerin koruması gerektiğini biliyoruz. Gamboç, şık elbiselerin, gece kıyafetlerinin, hatta günlük kıyafetlerin bile korunmasını sağlar.

 

7 Maddede Gamboç Kullanmak Neden Önemlidir?

Bunu pek düşünmemiş olabilirsiniz. Ancak neden kıyafetlerimize önem veriyorsak, işte o yüzden! İyi giyinmek görgü kurallarının bir biçimidir, bu yüzden kıyafetleri iyi korumak da aynı değeri taşır. 

 1. Kıyafetleri tozdan, yağmurdan ve çamur korumak için

 2. Ürüne daha kaliteli bir his katmak için

 3. Kıyafetin tekrar tekrar ütülenmesi gereksinim kalmayacağı için

 4. Ergonomik olduğu için

 5. Hafif olduğu için

 6. Eğer bir marka işin içideyse, marka için pozitif geri dönüş sağlayacağı için

 7. Kıyafetlerin deformasyona uğramasını engellediği için

Bunu pek düşünmemiş olabilirsiniz. Ancak neden kıyafetlerimize önem veriyorsak, işte o yüzden! İyi giyinmek görgü kurallarının bir biçimidir, bu yüzden kıyafetleri iyi korumak da aynı değeri taşır.

İster işe gidiyor olun ister bir randevuda olun, kıyafetler kim olduğunuzun önemli bir parçasıdır. En iyi şekilde görünmek istediğinizde, bunu yapmanıza yardımcı olacak bir gamboça ihtiyacınız vardır. Doğru bir giysi kılıfı, çok sevdiğiniz giysileri korumanıza yardımcı olabilir.

Kirli, kırışık, buruşmuş bir kıyafetin kendini göstermesi pek mümkün değildir. Ilk başta kıyafetin modeli değil, kırışıklıkları dikkat çekecektir muhtemelen. Bunun olmaması için ise gamboç kullanmak oldukça faydalıdır. Peki, Neden gamboç kullanmalıyız?
Kıyafetleri tozdan, yağmurdan ve çamur korumak için

Ürüne daha kaliteli bir his katmak için

Kıyafetin tekrar tekrar ütülenmesi gereksinim kalmayacağı için

Ergonomik olduğu için

Hafif olduğu için

Eğer bir marka işin içideyse, marka için pozitif geri dönüş sağlayacağı

Kıyafetlerin deformasyona uğramasını engellediği için

Gamboçun faydaları size ne sağlayacaktır?

Son dakika gardırop değişiklikleri için çantanızda birkaç gömlek, pantolon veya etek taşımanızı sağlayacak.

Giysilerinizi renk ve kumaş türüne göre sıralamanızı kolaylaştıracak.

Kemer, mücevher ve diğer aksesuarlar için gamboçların yan ceplerini kullanmanızı sağlayacak.

Çoğu gamboç tasarımı gereği katlanabilir bir tarza sahiptir, böylece kolayca saklanabilirler ve kullanılmadıklarında ise fazla yer kaplamazlar. E bir de hafif oldukları için tüm bu kıyafetleri taşırken belinize ağrılar girmez…

Bu özellikleri ile de gamboç kullanmak hem kolay hem de önemli bir hale gelir. Kısacası, gamboç giysilerinizi kırışıklardan ve olası hasarlardan korumak için mükemmel bir yoldur.

Gamboç Hangi Malzemelerden Yapılır?

Günümüzde gamboçlar en kaliteli derilerden basit pamuğa veya dayanıklı/hafif naylona kadar çok çeşitli malzemelerden üretilir. Ayrıca çeşitli renk ve stillerde de tasarlanan bu gamboçlar tek tek veya eşleşen bir setin parçası olarak da kullanılabilir

Bir gamboçta genellikle fermuarlı bir yüzey, taşıma kulpları, çıtçıtlar ve daha fazla rahatlık için çıkarılabilir omuz askıları bulunabilir. Alt kısmına yerleştirilen kuş gözleri ise giysiler düzgün ve güvenli bir şekilde oturması için içeriye katlanabilir bir özellik sağlar. Bunların hepsinden öte, bazı markalar tasarımlarına kullanışlı yan cepler ve kilit seçenekleri de ekler.

Bir gamboç, nasıl kullanmak istediğinize ve profesyonel bir tasarımcı veya perakendeci olarak ihtiyaçlarınıza bağlı olarak birçok şekil, boyut, renk, malzeme ve tasarımda üretilebilir. Gamboç diyip geçmeyin, her türlü kişiselleştirmeye en az bir kıyafet tasarımı kadar açıktır! Hatta kendileri birkaç farklı çeşitten oluşur;

1. İlk başta klasik gamboç çeşidi gelir. Günlük hayatta tek bir giysiyi korumak için tasarlanmış, ergonomik bir tasarımdır.

2. İkinci olarak, uzun saplı ve yaklaşık on ila on iki giysi alabilen temel askılı gamboçlar gelir.

3. Üçüncü gamboç türü, çektiğinizde genişleyen akordeon çantadır. Bu tür bir çanta, içine on ikiden fazla giysi sığabilir ve bir dolapta kolayca saklanabilir.

4. Dördüncü tip giysi kılıfı, yuvarlanan gamboçtur. Bu tür, depolamak ve taşımak için daha büyük miktarlarda giysisi olan perakendeciler arasında en yaygın olanıdır.

5. Beşinci tip gamboç ise, seyyar kiler gibidir. Bu türler, eğlence endüstrisindeki stilistler ve makyözler tarafından sette yanlarında kendi gardıroplarını taşıdıkları için kullanılmaktadır.

Gamboç Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Saydığımız tüm özellikleri ve faydalarından sonra, en iyi gamboçu nasıl seçeceğiz diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Hem son kullanıcıya iyi bir deneyim yaşatmak, hem de giyim markalarına değer katmak için doğru bir gamboç seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Kişiselleştirilebilir olması, en başta giyim markaları adına büyük önem taşır. Logoların bulunduğu, marka renklerinden tasarlanan gamboçlar, öne çıkmayı, hatırlanmayı ve tekrar tekrar *iyi* anılmayı sağlar, böylece sadık müşteri profili oluşturur.

Kullanıcı tarafında ise giysileri katogorize etmek, iyi hissetmek ve düzenli olmak için kişiselleştirilebilir https://pevabag.com/tr/urunler/gamboc-elbise-kilifi önemlidir.

Kaliteli malzemelerden üretilen gamboçlar, hem formunu bozmadan uzun yıllar kullanılabilir, hem de markaya değer kadar.

Bağlantılı olarak, farklı giysiler, farklı materyal gamboç kullanımını gerektirebilir. Bu yüzden, giysiye uygun malzemeden üretilen gamboçlar giysilerin ömrünü uzatır ve korunmasını arttırır.

Boyut ve ağırlık olarak uygun ürün seçilmelidir. Giysinin formuna ve boyutuna uygun gamboçları seçmek daha doğru bir koruma sağlar.

Katlanabilir olması yerden tasarruf etmek ve seyahatler de kullanmak için önemlidir.

Geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılması ise marka ve son kullanıcıdan öte, dünyamız için büyük bir artıdır.

Belki daha bir çok sebep sayabiliriz, ama en başta dikkat edilmesi gerekenler bunlardır. Peki bunları da değerlendirdik diyelim, nerede bulacağız en doğru gamboçu? Pevabag size bunları ve daha fazlasını sağlayabilir.

Pevabag Gamboç Kıyafetlerinizi Nasıl Korur?

Peva Tekstil 2002 yılından bu yana 4.000 m2 açık, 2.000 m2 kapalı alanda 80 çalışanıyla faaliyet gösteren profesyonel gamboç üretim firmasıdır. Yıllık 4 milyon gamboç üretim kapasitesiyle yurtiçi ve Avrupa’daki en büyük üretim tesisidir. Kalite ve güvenirliliği ile bir çok büyük markanın tercihi olmuştur. Her geçen yıl portföyüne kattığı yeni iş ortaklarıyla büyümeye devam etmektedir.

Bu hızda ve hacimde üretimle gelen deneyim sayesinde bir çok gereksinimi göz önünde bulunduruyoruz. Biz, Pevabag’de, farklı tarzda, kalıpta, materyalde ve şekilde gamboçlar üreterek giyim kültürünü bir üst seviyeye taşımayı mümkün kılmayı hedefliyoruz. Peki neler sağlıyoruz?

Doğru malzemeyi seçmek, üretimin en temel aşaması, bu yüzden, farklı seçenekler sunuyoruz;

 

Nonwoven

Non-woven, ambalaj sektörünün vazgeçilmez malzemesi ve dünyanın en ucuz kumaşıdır. Özel teknolojisi sayesinde, sıvı itici, esnek, sağlam, yanmayı geciktirici ve antibakteriyel olma özelliği taşır. Hava alabilen yapısı sayesinde ambalajını yaptığınız üründe nem, rutubet kaynaklı kötü kokuların oluşmasını engeller.

Doğada geri dönüşüm süresi çok kısadır. Güneş ve su gibi doğal koşullarda kısa sürede yok olmasına yardımcı olur. Aynı zamanda geri dönüştürülebilir bir malzemedir. Nefes alabilen bir kumaştır ancak su iticiliğine sahip olmasına rağmen su geçirmez değildir.

Pamuk ( Ham Giyim (Hambez)

Doğa dostu malzemeler denilince akla ilk gelen ham giyimdir ve %100 pamuklu kumaşların başında gelmektedir. 140, 180, 200, 300 gr aralığında pamuk gamboçlar üretilmektedir. Boyalı ve ham renk olarak çeşitli renk ve baskılarda üretilen ve uzun süre kullanılan ekolojik ürünlerdir.

İmpertex

Polyester ipliklerden üretilen bu kumaşlar son derece dayanıklıdır. İmperteks kumaşları ile üretilen ambalajlar çok uzun süre kullanım imkanı sağlamakta ve tek kullanımlık yerine aynı ambalajı defalarca kullanma şansı vermektedir. Genellikle çanta ve nonwoven üretiminde kullanılan bu kumaşlar çok çeşitli kalitelere sahiptir.

Geri dönüşüme önem veriyoruz, çünkü dünyamızı seviyoruz.

Tüm ürünlerimizi doğada geri dönüştürülebilir malzemelerden üreterek hem size hem de doğaya sağlıklı bir deneyim yaşatmak istiyoruz.

Kişiselleştirme seçeneklerimiz ile ürün değerini arttırıyoruz.

Artık her şey bir reklam aracı haline gelmişken, aynısını sektöre uyarlıyoruz. Giyim markaları kendilerine özel tasarım gamboçlarını yaparak kullanıcılarına kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşatabilir.

Farklı boyut ve formlarda, giysiye uygun üretim yapıyoruz.

Eğer giysi kare bir formda gamboç ile daha iyi korunacak ise, o şekilde, eğer yuvarlak bir form daha uygun olacak ise o şekilde gamboç üretiyoruz. Böylece giysinin korunmasını en iyi seviyeye getiriyoruz.

İster moda tutkunu olun, ister giyim sektörü çalışanı, ister sık ​​sık iş seyahatine çıkan bir kişi olun, isterse bir dünya gezgini, bir gamboç mutlaka hayatınızı kolaylaştıracak ve iyi giyinme kültürü adına bir şeyler yapmanızı sağlayacak.Sadece takım elbiseler ve özel gün kıyafetleri için değil, tüm giysilerinizi ve hayatınızı bir düzene sokabilirsiniz. Pevabag ile dolabınızı düzenlemek ve giysilerinizi en iyi şekilde korumak için çok geç değil!

 

Pevabag elbise kılıflarını nereden alabilirim?

Pevabag elbise kılıflarını toptan ve perakende olmak üzere hem internet sitemiz hem de Trendyol üzerinden satın alabilirsiniz.