Gamboç Üretimi: Nonwoven Kumaşlar

Gamboç Üretimi: Nonwoven Kumaşlar

Nonwoven Kumaşların Endüstriyel Dikiş Makinaları ile Buluşması

Ahşap askılarınızın uzaktan kuzeni olan gamboçlar, en az ahşap ve metal işçiliği gerektiren askılar kadar özel bir üretim ve işçilik gerektirir. Bir çok özelleştirmeyi de paylaşan aynı aileye mensup bu ürünlerin ilk amacı kalite ve dayanıklılıktır.

Diğerlerinden farklı olarak, seyahatlerin vazgeçilmez parçası haline gelen gamboçların kullanım konforu, beraberinde kumaş kalitesi ve dayanıkılığı konusunu ayrıca gündeme getirmiştir.

Bu noktada gamboç üretim aşaması, planlamadan sonuca ulaşana kadar birkaç farklı önemli noktadan oluşur.

Gamboç Üretimi: Planlama

Herhangi bir üretim ve geliştirme aşamasında nasıl planlama önemli ise, gamboç için de aynısı geçerlidir. Öncelikle müşterinin ne istediğini doğru anlamak, markaya uygun üretim planlanması gerekmektedir.

Eğer bir takım elbise markası ile görüşülüyor ise ürün çeşitliği, istenilen boyutlar, marka, ve toptan gamboç üretimi hakkında doğru bilgi alışverişi yapılmalıdır.

Gamboç Üretimi: Özelleştirme

Benzer olarak, temel planlama yapıldıktan sonra, ürünün kişiselleştirme aşamasına geçilir. Bu aşamada hem markanın logosunun, hem de renklerinin yansıtılabileceği kişiselleştirmeler yapılarak toptan gamboç üretimlerinde daha başarılı sonuçlar alınması hedeflenir.

Gamboç Üretimi: Numune

Alınan bilgiler ve planlamanın ardından genelde bir grafiker ile dijital numune hazırlanmalıdır. Onay aşaması olmadığı takdirde toptan elbise kılıfı üretimi riskli bir hal alabilir. Ancak ve ancak onay alınması akabinde üretime başlanması, sürecin doğru ilerlemisinde çok önemlidir.

Gamboç Üretimi: Kumaşlar

Programlanmış özel anlara taşımak üzere yanımıza aldığımız kıyafetler, kullanacağımız anlarda bizleri en iyi şekilde temsil edebilmeleri, formlarını en iyi şekilde koruyabilmemizle doğru orantılıdır. Hijyen ve temizliği, formu kusur almamış ürünler, planladığımız özel anları başarıyla sonuçlandırmamızda büyük önem taşır.

Üretimi kaliteli ve dayanıklılığı sağlanmış gamboçlar, kullanım alanlarına ilişkin tüm endişeleri ortadan kaldırır. Bu da, doğru kumaşı ve formu üretim aşamasında gerçekleştirmekle mümkün olur. Bu sayede taşınma esnasında alacağını baskılardan, darbelerden etkilenmemesini ve süreci doğru sonuçlandırılmasını sağlayacaktır.

Gamboçların üretiminde pamuk ve impertex kumaşlar da tercih edilir, ancak aralarında bir tanesi vardır ki o da ayrı bir bahsi hak eder, nonwoven kumaşlar.

Nonwoven kumaşlar çoğunlukla mucize kumaş ve tekstilin üçüncü boyutu olarak da adlandırılır. Bu kumaşlar, özel üretim teknolojileri sayesinde, sıvı itici, esnek, sağlam, yanmayı geciktirici ve antibakteriyel olma özellikleri taşır. Hava alabilen yapıları sayesinde, ambalajı yapılan üründe nem, rutubet kaynaklı kötü kokuların oluşmasını engeller.

Pamuk, bunun yanında, ayrıca doğa dostu bir malzemedir ve boyalı ve ham renk olarak çeşitli renk ve baskılarda üretilebilir, uzun süre kullanıma elverişli ekolojik ürünlerdir.

Gamboç Üretimi: Son Teknoloji Endüstriyel Dikiş Makinaları

Toptan gamboç üretiminde hızlı bir üretim sağlanacağı için en iyi makinaları kullanmak, sorunları, defoları ve oluşabilecek form farklılıklarını ortadan kaldıracağı için önemli bir aşamadır.

Günümüz tekstil dünyasında kullanılan son model kalıp ve dikim makinaları, gamboç atölyelerinde de yerini almış, ve ürünlerin profesyonel ellerden çıkmasına olanak sağlamıştır. Özellikle kıyafetlerin beden ve kalıp ölçüleri, kalıp makinaları sayesinde kusursuz kesimleri yapabilmekte, dolayısıyla doğru ölçüler sonucunda kıyafetin formu asla bozulmamaktadır.

Toptan Gamboç Üretiminde Önemli Noktalar

Gamboç kullanım amaçlarını göz önünde bulundurarak tüketiciyi memnun ve mutlu etme kriterleri tam olarak üretim aşamasına taşınmıştır. Bu ilkeler;

Üretim alanının her türlü donanıma sahip olması gerektiğini bilmek

Tekstil dünyasını yakından takip ederek, gamboç üretiminde kullanılacak kumaşların kaliteleri konusunda bilgi sahibi olmak

Seçilmiş kumaşların kullanım hedeflerine uygunluğu konusunda gerekli tüm testleri yapmak

Testleri tamamlanmış kumaşların kusursuz kesim ve dikimleri için son teknoloji makina üretim bantları kullanmak

Vizyonumuzu ve moda anlayışımızı genişleterek, ürünleri çeşitlendirmek

Marka değerini önem vererek kişiselleştirmeyi üretimin her aşamasında misyon edinmek

Ürünlerimizi kullanan kişilerin memnuniyetini ilke edinerek, tüm üretim sürecini birlikte planlamak

Pevabag ile Toptan Gamboç Üretimi

Üretim alanının donanımı ve kapasitesi oldukça önemlidir. Bu noktada ise iş firmalara düşer. 4.000 m2 açık, 2.000 m2 kapalı alanda 80 çalışanıyla faaliyet gösteren, yıllık 4 milyona kadar gamboç üretim kapasine ulaşan, ve yurtiçi ve Avrupa’da yerini alan Pevabag üretim tesisi bu nedenle sektörde adı baş sıralarda geçen bir firmadır.

Üretim de kalite ve dayanıklılık esastır, ancak hız ve hacim de oldukça önemli faktörlerdir. Toptan gamboç üretimlerinde hem dayanıklılığı hem de hız ve hacmi yakalamak gerekir. Pevabag de tam olarak bu iki faktörü bir araya getirerek iyi bir müşteri deneyimi yaşatmak ister. Peki nasıl aşamalardan geçiyoruz?

Planlama, Kişiselleştirme ve Numune

İlk aşamada, tam da genel bir gereklilik olarak, müşterinin istekleri ve ihtiyaçlarını tartışarak en doğru tasarım, üretim hacmi, süresi gibi detayları planlıyoruz.

Tasarım için özel olarak kişiselleştirilebilecek tüm detayları konuşarak markaya en uygun dizaynı yapıyoruz. Daha sonra onay amacıyla hazırladığımız dijital ve fiziki numuneleri müşteriler ile paylaşıyoruz.

Kumaş Seçimi

Tüm gereklilikler ve planlamalar doğrultusunda doğru kumaş seçimi aşamasından geçilir. Pevabag genel anlamda size üç kumaş seçeneği sunacaktır.

Non-woven, özel teknolojisi sayesinde, sıvı itici, esnek, sağlam, yanmayı geciktirici ve antibakteriyel olma özelliği taşıyan bir kumaştır. Hava alabilen yapısı sayesinde ambalajını yaptığınız üründe nem, rutubet kaynaklı kötü kokuların oluşmasını engeller.

Pamuk, doğada geri dönüşüm süresi en kısa olan kumaştır. Nefes alabilen bir kumaştır ve genel olarak su geçirmez ancak verimi en yüksek seviye değildir. Kısaca, boyalı ve ham renk olarak çeşitli renk ve baskılarda üretilen ve uzun süre kullanılan ekolojik ürünlerdir.

Impertex kumaşlar son derece dayanıklıdır ve üretilen ambalajlara çok uzun süre kullanım imkanı sağlamaktadır.

Dikim Aşaması

4.000 m2 açık, 2.000 m2 kapalı alana sahip, yıllık 4 milyona kadar gamboç üretim kapasine ulaşan tesislerimizde son teknoloji endüstriyel dikiş makinaları ile dikim dikim aşamasına geçilir.

Dikim aşamasında özel isteğe göre planlanan fermuarlı yüzey, taşıma kulpları, çıtçıtlar ve daha fazla rahatlık için çıkarılabilir omuz askıları gibi ek tasarımlar da tamamlanır.

Doğru üretim aşamaları ve teknikleri ile gamboçları daha uzun ömürlü, kullanışlı ve değerli hale getirmek mümkün.  Gamboç üretimi de kendine özgü bir süreç ve işçilik gerektirir. Bu nedenle, toptan gamboç alışverişlerinde Pevabag gibi bu aşamalara ve ilkere özen gösteren firmalar tercih edilmelidir.