Karton Çanta ve Keselerin Butik ve Mağaza Konseptleri ile Bütünleşmesi

Butik ve mağazalar konseptlerini oluştururken müşteri ilgi ve beklentilerini dikkate alarak çalışırlar. Marka kimlikleri doğrultusunda konsept kavramı, satış hacimleri ve müşteri memnuniyetleri grafiklerinde oldukça etkili bir değere sahiptir. Bu konuda ele aldıkları kriterlerle ilgili önemli ayrıntılar vardır;

* Firmanın kimliğine uygun marka ve logo oluşturmak

* Oluşturulan logonun renk ve grafiksel özellikleri

* Marka ve logonun kullanılacağı alanların tespiti

* Satış süreci boyunca müşteriye verilen hizmetlerde logolarının yer alacağı ürünler

Satış süreci boyunca müşteriye verilen tüm hizmetlerde birçok ürünler kullanılır. Bunlardan en önemli olanları elbise kılıfları, karton çantalar ve özel keselerdir. Firmalar sattıkları tüm ürünleri müşteriye en şık ve kullanışlı ambalajlarla teslim ettikleri taktirde uzun süre hafızalara kendi marka ve kimliklerini kaydetmiş olurlar. Bu da sürdürebilir bir ilişki açısından doğru ve kalıcı bir strateji olacaktır.

Butik ve mağazalar konseptlerini oluştururken, vitrinlerini düzenlerken her bir ayrıntının renk ve tasarım anlamında uyum içinde olmasını planlamalıdır. Özenle imalatı yapılmış bir ürün, aynı özenle seçilmiş bir kılıfta veya kesede taktim edilmiş olursa tüketicinin memnuniyeti kolaylıkla sağlanacaktır.

İçindekiler
 1. Karton Çanta ve Keselerin Butik ve Mağaza Konseptleri ile Bütünleşmesi
  1. Müşterinin Bir Gözü Daima Mağazaların Konseptlerindedir!
  2. Yenilikçi Mağaza Konsepti Dünyası
  3. Karton Çanta ve Keselerin İmalatında Konsept Uyumları
  4. Pevabag’de Konsept Karton Çanta ve Kese İmalat Süreci

   Müşterinin Bir Gözü Daima Mağazaların Konseptlerindedir!

   Yapılan sosyal içerikli araştırmaların birinde, tüketicilerin alışveriş yaptıkları mağazaları özel alanları olarak kabul ettikleri için tam da bu noktada mağaza konseptlerini kişisel tercihleriyle ilişkilendirdikleri gözlemlenmiştir.

   Alışveriş yapan bir insan satın alacağı ürünün dışında mağaza veya butik konsept ve tasarımından, müşteriye sunum yapılan ortam ve dahası ürünün kendisine teslim şartlarına kadar tüm ayrıntılarda duygusal değişim yaşadığı ve kendisi ile ilişkilendirdiği kesindir.

   Şık ve kaliteli bir karton çantada veya güzel bir kesenin içinde teslim alınan bir ürün her zaman müşterinin memnuniyet ve mutluluğunu artırmaktadır.

   Yenilikçi Mağaza Konsepti Dünyası

   Alışveriş dünyasında tüketicinin fiziksel veya sanal mağaza deneyimi, satın alma kararları üzerinde olağanüstü etkilidir. Firmalar müşterilerinin beklentilerini karşılayan ve onlarla bağ kuran yenilikçi fikirleri ile bambaşka konseptlerde çalışma alanları yaratırlar.

   Ürünü satma konusunda pazarlama yetenekleri ile öne çıkan butik ve mağazalar, müşterilerine teslim edecekleri ürünleri kullandıkları birbirinden göz alıcı ambalajlarla sunumları, geri dönüşlerde oldukça ilgi odağı olan bir alan olmaya başladı.

   İnternetten beğenerek satın alınan bir ayakkabı, bir elbise veya şık bir çamaşır kargosu eline ulaştığında şık ve tasarımı ile etkileyici bir kese sunumu ile karşılaşan bir müşteri ilk saniyede marka ile duygusal bir bağ oluşturur.

   Aynı özenle, kaliteli bir elbise kılıfı ile teslim alınan abiye bir kıyafet, kullanılacağı özel bir gün kadar kıymetli ve unutulmaz hissettirir.

   Butik ve mağazaların konseptlerini hazırlayan tasarımcılar bu konuda işbirliği yapacağı firmaları iyi seçmelidir.

   Pevabag uzun yıllardır elbise kılıfları, karton çantalar ve keseler konusunda imalat yapan deneyimli bir firmadır. Çalıştığı firmaların marka ve logoları ile konseptlerine uygun renk ve tasarımda elbise kılıfları ve çantalar üreterek imaj bütünlüğünü sağlamalarına yardımcı olmaktadır..

   Karton Çanta ve Keselerin İmalatında Konsept Uyumları

   Dört mevsim mağaza vitrin ve imaj konseptlerini yenileyen firmalar kullanacakları temaları belirleyerek buna uygun renk ve malzeme tasarımları ile değişim yaratabilirler.

   Sonbahar temalı imajlarda kullanılan sıcak tonlarla mağazalar süslenirken, aynı etkiyi veren karton çanta ve keselerle hikayelerin tamamlanması müşterinin ilgisini çekecektir.

   Ambalaj kavramı gerek paketleme gerekse çanta veya kese odaklı olsun mutlak surette tüketiciyi cezbeden bir etkiye sahip olmalıdır. Her şeyden önemlisi firmanın kimliğini bir ifade aracı olarak kullanılan bu ambalajlar öncelikle ürünün kimliğine ardından da tüketicinin duygusal beklenti ve kullanımına uygun formlar ile hazırlanmalıdır.

   Birbirinden şık ve göz alıcı keselerle satın alınan ürünler tüm kullanım süreleri boyunca bu keselerle birlikte korunacak, tüketicinin sürekli olarak firma kimliği ile birlikte olacağı anlamına gelmektedir.

   Pevabag’de Konsept Karton Çanta ve Kese İmalat Süreci

   Elbise kılıfı, karton çanta veya kese üretimi yapılırken, imalat öncesinde firmaların marka ve logolarına ait tüm kimlik bilgileri ile birlikte kullanacakları mağaza veya butik konseptlerine ait bilgiler de özenle ve dikkatle alınarak tasarımları hazırlanır.

   Kaliteli ve kullanışlı kumaş dokularının sunumu firmalara yapılarak, renk ve ebatlar hakkında bilgi verilir. Konsept uyumlu çalışmalarımızda kullanacağımız malzeme ve kumaşlar mağazaların dekorasyon bütünlüğüne uygun olarak dikkate alınır.

   Sanal veya fiziki mağazalarda alışverişini yapan tüketiciler gözlemledikleri tüm görsellere uyumlu ve kombin odaklı olarak ürünlerini şık ve etkileyici çantalar, kılıflar ve keselerde teslim alırlar.