Tekstil Dünyasının Üretim Süreçleri

Tekstil Dünyasının Üretim Süreçleri

Tekstil Dünyasının Üretim Süreçleri

Tekstil ve hazır giyim sektörü elyaf ve ipliği kullanım eşyasına dönüştürecek süreçleri kapsayan işlemleri içerir. Bu tanıma göre; sektör, elyaf, hazır iplik, dokuma, boya, baskı, kesim ve dikim süreçlerinin tamamını kapsamaktadır.

Tekstil sektörüne büyük bir resim olarak baktığımızda bu resmin içerisine birçok ana başlıklar girdiğini görürüz. Çünkü ekonomide değer içeren her üretim alanı, beraberinde aynı sektöre giren yüzlerce üretim alanları ile birlikte hayat bulmak zorundadır.

Tekstil sektörünün bizzat kendi yapısı da içerisine çeşitli üretim sektörlerini alarak işbirliği içerisinde varlığını sürdürür. Örneğin hazır giyim imalatı yapan bir firma, üreteceği ürünün tasarım aşamasından, kullanacağı malzeme ve tedarikine, piyasaya sunum markasından, markasını taşıtacağı bez çanta ve elbise kılıfına kadar birçok firma ile temas halinde olmalı ve eşzamanlı olarak tüm süreci planlamalıdır.

Üretim süreçlerinin tüm aşamalarını profesyonel bir imajla tamamlayan firmalar gerçek işletme kurallarına uymuş ve süreci başarıyla yönetmiş demektir. İleri teknoloji ve kaliteli imalat aşamalarından geçmiş ve ürününü ortaya çıkarmış bir firma için, ürünü tamamlamak asla son nokta değildir.

Kendi marka değerine sahip sahip çıkarak imalat sonrası aşamalarda da aynı özen ve titizliği göstermek, ürün son tüketicinin eline geçene kadar kendini korumalı ve sonrasında da akıllarda kalmalıdır.

İçindekiler
 1. Tekstil Dünyasının Üretim Süreçleri
  1. Yeni Çağ İletişim Teknolojileri
  2. İnternet Üzerinden Tekstil Ürünleri ile İlgili Araştırma Yapmak
  3. Elbise Kılıfı Üretim Anlayışına Yakından Bakış
  4. Gamboç ve Elbise Kılıfında Yeni Çağ Tasarımlar
  5. Gamboçlarda Kumaş Anlayışı
  6. Elbise kılıfları nerede, nasıl üretilir?
  7. Toptan elbise kılıfı sipariş edebilir miyim?

   Yeni Çağ İletişim Teknolojileri

   Bulunduğumuz çağın ekonomi dünyasının en ayrılmaz parçası nedir diye sorsak, hiç şüphesiz internet teknolojileri ve sunumları olarak cevap alırız. Hızla akan yaşam serüveni beraberinde hızlı olmayı getirirken, yaşama ilave olan tüm alanlarda doğru ve hızlı hizmet alma konusunda hem fikirdir.

   Tüm insanlar kendi hayatları içerisinde sürekli ihtiyaç duydukları ürünleri satın almakta, bu satınalımlar öncesinde mutlaka internetten konu ile ilgili bilgi akışına göz atmaktadırlar.

   Her ürün alanında üretimin oldukça geniş, tüketimin de aynı hızda yoğun olması bu bilgi iletişimini zorunlu hale getirmektedir.

   İnternet Üzerinden Tekstil Ürünleri ile İlgili Araştırma Yapmak

   Tekstil alanında alışveriş yapmak isteyen kişiler veya firmalar internet üzerinden tüm üretim ve satış alanlarına ulaşabilmekte, dolayısıyla kıyaslama konusunda şansları çoğalmaktadır.

   İnternet üzerinden elde edilen tüm bilgiler doğrultusunda doğru ürün ve doğru şartlarda satın alma oldukça önem arz etmektedir.

   İnternet Üzerinden Tekstil Ürünleri ile İlgili Araştırma Yapmak

   Tekstil alanında alışveriş yapmak isteyen kişiler veya firmalar internet üzerinden tüm üretim ve satış alanlarına ulaşabilmekte, dolayısıyla kıyaslama konusunda şansları çoğalmaktadır.

   İnternet üzerinden elde edilen tüm bilgiler doğrultusunda doğru ürün ve doğru şartlarda satın alma oldukça önem arz etmektedir

   Elbise Kılıfı Üretim Anlayışına Yakından Bakış

   Peva Tekstil 20 yılı aşkın bir süredir profesyonel GAMBOÇ üretimi yapan bir firmadır. Yıllık 4 milyon üretim kapasitesi ile hem yurt içinde hem de Avrupa’da hizmet veren oldukça geniş ölçekli bir kapasiteye sahiptir. Kalitesi ve güvenirliliği ile birçok markanın tercihi olmuştur..

   Memnun müşteri odaklı çalışma prensiplerine sahip olarak Tekstil sektöründe marka ve stilinizi taşımaya devam etmektedir. Gamboç ve elbise kılıfı üretiminde dünya markası haline gelmiştir.

   Gamboç ve Elbise Kılıfında Yeni Çağ Tasarımlar

   Pevabag ürün gamındaki tüm modelleri için üretim öncesinde geniş çaplı bir araştırma yapmaktadır. Sektöründe dünya teknolojileri gelişimlerini ve modasını takip ederek tüm tasarımlarını ayrıcalıklı ve özgün üretim alanında değerlendirmektedir.

   Gamboçların kullanım alanları her geçen gün artmakta ve hazır giyim dünyasının önemli bir parçası haline gelmektedir.

   Farklı kumaş ve tasarımları ile her ihtiyaca cevap veren zengin tasarımlı elbise kılıfları tüketicinin ve markaların yeni beklentilerine göre üretilmektedir. Kumaş kalitesinden tasarım özelliklerine kadar tüm imalat süreçleri bu beklentilere cevap verecek şekilde tamamlanmaktadır.

   Peva gamboçlar değişen ve yenilenen teknolojik makinaları kullanarak üretilirken aynı zamanda memnun müşteri prensipleri ile seçkin bir marka olarak yurtiçi ve yurtdışı hizmetlerine devam etmektedir.

   Gamboçlarda Kumaş Anlayışı

   Gamboç üretimi sektöründe kullanılan kumaş kaliteleri, gamboç tasarimları gibi çeşitlidir.

   Kumaş dokusu kalitesinde, kumaşın cinsi kadar kullanıllacak gramaj da ürün sağlamlığı ve mukavemeti açısından önem taşır. Sağlam dokulu ve belirli gramaj kriterlerine uyularak imalatı yapılmış gamboçlar hem kullanım esnasında dayanıklılık hem de taşıdığı elbisenin düzgün olarak korunması açısından güvenilir hale gelir.

   Kumaş sektörü hergeçen gün değişime ayak uydurmakta ve dünya yeniliklere göre çeşitlilik kazanmaktadır.

   Hazır giyim sektöründe tercih edilen kumaş kaliteleri aynı şekilde gamboç ve elbise kılıfı imalatlarında da kendisini göstermektedir.

   Peva gamboçlar sağlamlılık ve dayanıklılık açısından gramajları oldukça yüksek olup, içine konulan kıyafetleri formlarını bozmadan uzun süreli taşımalarda müşteri beklentilerine olumlu sonuçlarla hizmet etmektedir. Gamboç dünyasında marka bilinirliliği ile Pevabag elbise kılıfları, firmaların marka kalitelerine uygun kumaş kaliteleri ile uzun süreli kullanımlara imkan tanımaktadır. Özel tasarımlarda son moda kesim ve baskı çalışmalarını kullanarak üretilen gamboçlar müşterinin beğenisine sunulmaktadır.

   Peva gamboç ürün gamındaki tüm modellere internet sitemiz üzerinden ulaşabilir, sipariş verebilir, yeni tasarımlar için iletişime geçebilirsiniz.

   Renk, ebat, gramaj, baskı ayrıntılarını birlikte tasarlayabilir markanıza özgün gamboçları üreterek hızlı ve uygun satınalımlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Pevabag gamboçların markanızın yeni yüzü olma konusunda bizlerden profesyonel destek alabilirsiniz.

   Elbise kılıfları nerede, nasıl üretilir?

   4.000 m2 açık, 2.000 m2 kapalı alana sahip tesislerimizde son teknoloji endüstriyel dikiş makinaları ile dikim dikim aşamasına geçilir. Dikim aşamasında özel isteğe göre planlanan fermuarlı yüzey, taşıma kulpları, çıtçıtlar ve daha fazla rahatlık için çıkarılabilir omuz askıları gibi ek tasarımlar da tamamlanır. Doğru üretim aşamaları ve teknikleri ile gamboçları daha uzun ömürlü, kullanışlı ve değerli hale getirmek mümkün. Gamboç üretimi de kendine özgü bir süreç ve işçilik gerektirir. Bu nedenle, toptan gamboç alışverişlerinde Pevabag gibi bu aşamalara ve ilkere özen gösteren firmalar tercih edilmelidir.

   Toptan elbise kılıfı sipariş edebilir miyim?

   Yıllık 4 milyona kadar gamboç üretim kapasine ulaşan, ve yurtiçi ve Avrupa’da yerini alan Pevabag üretim tesisi toptan elbise kılıfı siparişlerinizi en doğru şekilde gerçekleştirir. Üretim de kalite ve dayanıklılık esastır, ancak hız ve hacim de oldukça önemli faktörlerdir. Toptan gamboç üretimlerinde hem dayanıklılığı hem de hız ve hacmi yakalamak gerekir. Pevabag de tam olarak bu iki faktörü bir araya getirerek iyi bir müşteri deneyimi yaşatmak ister.