Karton Çanta Nedir ve Karton Çanta İmalatı

Karton Çanta Nedir ve Karton Çanta İmalatı

Karton Çanta Nedir ve Karton Çanta İmalatı

Karton çantalar gündelik hayatta sıkça kullanılan işlevsel ve kullanışlı ürünlerdir. Modelleri ve çeşitleri itibariyle, ambalajlama, paketleme ve taşıma açısından özellikle tercih edilirler.

Mağazalardan aldığımız bir kıyafet, ayakkabı, tekstil ürünleri ve hatta gıda alışverişlerimizde dahi satın aldığımız tüm ürünler genellikle karton çantalarda elimize teslim edilir.

Kısaca karton çanta nedir? Karton çanta, kartondan üretilen, plastik çanta ve poşetlerin aksine doğada çözünebilen yapıda olup sürdürülebilir özelliklere sahip çanta çeşididir. Bu özellikleri sayesinde karton çanta birçok marka ve firmalar tarafından tercih sebebi olmakla birlikte, karton çanta imalatı için en iyi firmayı seçmek de amaçları haline gelmiştir.

Ama gelin önce karton çanta nedir ve kullanım özellikleri nelerdir onlara değinelim.

İçindekiler
 1. Karton Çanta Nedir ve Karton Çanta İmalatı
  1. Karton Çanta Nedir ve Kullanım Özellikleri
  2. Kraft Çanta ve Özellikleri
  3. Karton ve Kraft Çantaların Geri Dönüşümü
  4. Toptan Karton Çanta İmalatı
  5. Toptan Karton Çanta Fiyatları Nasıl Belirlenir?
 2. Pevabag Karton Çanta İmalatı

   Karton Çanta Nedir ve Kullanım Özellikleri

   Karton çantalar sağlam ve uzun süreli dayanıklı olması sayesinde ön plana çıkar; kağıt ve karton ambalajlarının hammaddesi selüloz adı verilen çok değerli bir maddedir. Selüloz özel yetiştirilen bitlilerden ve ağaçlardan elde edilmektedir. Kağıt ve karton işlenmesi kolay olduğundan, taşınması sırasında az yer kaplaması ve dayanıklı olması bakımından tercih edilir.

   Karton çantalar istenilen ebat, ölçü ve ağırlıkta imal edilebilir; karton çantanın kullanılacağı alana göre ve taşınacak ürünlerin özelliklerine göre ayrıntılar tespit edilir ve en uygun ebat ve gramaj belirlenir.

   Karton çanta istenilen renk ve modelde tasarlanabilir; piyasadaki tüm firmalar sahip oldukları markanın renk ve özelliklerini yansıtan karton çantalar tercih eder. Taşınacak ürünlerin özelliklerine göre Karton çantaların ebat ve modelleri tasarlanabilir.

   Karton çanta baskı ve yazı tasarımına uygundur; toptan karton çanta üretilen firma ve ya kurumlar, logo ve belirtmek istedikleri yazı formlarını çanta üzerinde baskısını gerçekleştirerek reklam konusunda da fayda sağlarlar.

   Kraft Çanta ve Özellikleri

   Kraft çantalar da karton çantalar ailesinin bir üyesi olup günlük hayatta sıkça alışverişlerimizde ürünlerimizi taşıdığımız doğal çantalardır.

   Kraft; çam, ladin, köknar gibi lifli ve yumuşak odunlu ağaçlardan elde edilen bir kağıt türüdür. Kraft kağıtlar kahverengi ve beyaz olmak üzere iki renkte imal edilir. En dikkat çekici özelliği ise dayanıklı oluşudur. Yüksek mukavemetli yapıları nedeniyle en yaygın kullanım alanlarından biri çanta üretimidir.

   Karton ve Kraft Çantaların Geri Dönüşümü

   Karton ve kraft çantalar doğaya tamamen dost, geri dönüşümünün mümkün oluşunun yanı sıra kanserojen madde içermiyor olması da bu çanta ve ambalajların tercih edilme sebeplerinden biridir.

   Toptan Karton Çanta İmalatı

   Günümüzde tüketimin hızla artması, aynı zamanda satın alınan tüm ürünlerin sağlıklı ambalaj ve taşınması konusu, karton çantaları sıkça kullanmamızı sağlıyor. Bu doğrultuda piyasadaki tüm firma ve kuruluşlar satış ve sunumlarının her alanında müşterilerine karton çanta ile hizmetlerini gerçekleştirmektedirler.

   Kurumsal, giyim, hediyelik, kozmetik, kuyumcu, optik gibi istisnasız tüm sektörlerde kullanılan karton çantaların tedarik edilmesi konusunda pevabag uzun yıllardır hizmet veren imalatçı bir firmadır.

   Tüm firma ve kuruluşların markalarına ait karton çanta tasarımımız profesyonel ellerden çıktığında kalitesi ve görünümüyle etkili bir reklam ürünü olmaktadır.

   Toptan Karton Çanta Fiyatları Nasıl Belirlenir?

   Fiyatları etkileyen en önemli maliyet kalemi başlangıç olarak kullanılan karton türüdür. Karton çantalar için kullanılan başlıca karton çeşitleri ve gramajları şu şekildedir:

   270 gr Amerikan Bristol

   230 gr Amerikan Bristol

   210 gr Kraft

   170 gr Kraft

   250 gr Kuşe

   210 gr Kuşe

   200 gr ile 270 gr arasında değişen özel imalat gramaj karton çeşitleri

   Karton çantaların karton gramajıyla doğru orantıda fiyatları artar veya azalır. Yapılmak istenen çantanın ebadı ve adedi de karton çanta fiyatlarını etkileyen en önemli unsurlardandır.

   Pevabag Karton Çanta İmalatı

   Pevabag, karton çanta ve kağıt poşet gibi çok amaçlı çantalar, hediyelik kapaklı karton çantalar, düz saplı ve büküm saplı kraft poşetler, ve kraft çanta üretimi yapmaktadır.

   Firmalar istedikleri model ve kalitede istedikleri karton çanta imalatı ile ilgili bize ulaşarak bilgi alır, ve daha sonra imalat süreci başlar. Kullanılacak kağıt ve tasarım özelliklerine göre Pevabag müşterilerine en uygun tasarım ve fiyat teklifini en geç 5 iş günü içerisinde verir. Bu aşamalardan sonra, sözleşmesi yapılmış karton çanta imalatı başlatılır ve en geç 15 gün içerisinde müşteriye teslim edilir.

   Karton çanta modellerine göz atabilir ve fiyatlarımız hakkında bilgi sahibi olmak için teklif formunu buradan doldurarak teklif alabilirsiniz!