Markalaşmak için Özelleştirilmiş Toptan Giysi Kılıfı Üretimi

Markalaşmak için Özelleştirilmiş Toptan Giysi Kılıfı Üretimi

Markalaşmak için Özelleştirilmiş Toptan Giysi Kılıfı Üretimi

Özenle üretilmiş tüm giysiler, aynı özeni taşıyan ve yaratıcılık kriterlerine sahip elbise kılıflarının içine girmelidir. Bu noktada toptan gamboç üretirken en başa gidip tekstil sektörünün temellerini bilmek, kıyafet markalarına uygun üretim yapmak önem taşır.

1990’lı yılların başından beri dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de tekstil sektörü oldukça hareketlidir. Değişen ve sürekli gelişen moda dünyası ülkemizde de etkisini göstermiş, bu etki ile de ölçeğini iyice genişletmiştir.

Markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlemek ve sektörde varlığını sürdürülebilir hale getirmek, bugün tüm üreticilerin temel amacı haline gelmiştir. Yurtiçinde bilinirlik eşiğini atlayan her firma, kapılarını tüm dünyaya açmayı hedeflemektedir.

MARKALAŞMAK!

MARKALAŞMAK! Ne heyecan verici… Üretimi yapılan ürün, sınıfı, konusu ne olursa olsun neleri hedefler?

1. Kendi sınıfına yerleşecek güzel bir koltuk… Hem sektörde hem dünyada kabul görmek.

2. Üretim sürecini kapsayan tüm parametreleri başarıyla oluşturmak.

3. Kalite ve sunumuyla, ki burada reklam devreye giriyor, bilinirlik ilkesini gerçekleştirmek.

Tekstil sektöründe ürün yelpazesinde bulunan tüm markalar doğrudan veya dolaylı yoldan görünmez iplerle birbirine bağlıdır. Piyasada yer alan tüm ürünler tüketicinin eline geçene kadar bu yolda mutlaka bir noktada buluşurlar, birleşirler.

İŞBİRLİĞİ

Üretimini yaptığınız ürün ne olursa olsun; düşünmek zorunda olduğunuz birçok konu vardır.

1. Amaç

2. Planlama

3. Organizasyon

4. Yönetim

5. Koordinasyon

6. Denetim

Saydığımız bu kriterler bir işletmenin temel sürecini oluşturur. Her aşamasında, hedefi gerçekleştirme ve ürünü ortaya çıkarmada gereken tedarik konuları diğer firmalarla da teması sağlar.

Giyim sektöründe yer alan firmalar; üretim sırasında ihtiyaç duydukları malzemeleri işbirliği içerisinde oldukları başka firmalardan karşılar. Ancak bu durum sadece ürün ortaya çıkana kadar geçen planlama için geçerli değildir.

Nice emek ve zamanla piyasada yerini alacak olan kıyafetler, artık tamamlanmıştır ve bundan sonrası için en önemli olan aşama, onların en kusursuz şekilde korunması ve taşınmasıdır.

Elbise kılıfları, abiye kılıfları, takım elbise kılıfları, gelinlik-damatlık kılıfları… Giyim sektörü üretimi ve satışını gerçekleştiren firmalar gamboç konusunda da işbirliği yapacakları firmaları doğru seçmelidir. Tüm zahmetli sürecin sonunda ortaya çıkan kıyafetler güvenli bir korunakla yerine transfer edilmelidir.

Söz konusu kıyafetlerimiz ise, onlara vereceğimiz değer de muhafaza edildiği elbise kılıfları ile işbirliği içinde olmalıdır.

Pevabag ile Elbise Kılıfı Üretiminde İşbirliği

Sektörde dünyadaki gelişmeler incelenmiş ve bu gelişmeler kapsamında; tekstil ve hazır giyim sanayinin üretim özellikleri, sektörel uzmanlaşma, pazarlara yakınlık durumu değerlendirilerek kendi kalitesini oluşturmayı hedeflemiştir. İmalat sanayi için de; istihdamda, üretim ve ihracatta yerini almıştır. Sektörde rekabet gücünün sürdürülebilirliği büyük önem taşımaktadır.

Türkiye’de elbise kılıfı üreticiliği, sektörün geneli, günümüzde olgunluk dönemine girmiştir. Geçmişte gelişmiş ülkelerde değerini bulan elbise kılıfları üretimi, ülkemize de kaymaya başlamıştır ve markalaşmanın yolunu açmıştır.

Bu kapsamda, moda, markalaşma, sosyal ve çevresel standartlar, yeni ürün modelleri, büyük alım firmaları ve üretici firmaların yapısal olarak değerlendirilmesi gerekliliğini oluşturmaktadır.

Pevabag; tüm değişim kriterlerini değerlendirerek, uzman kadrosuyla kalite standartlarını oluşturmuş, firmaların toptan gamboç ihtiyaçlarında işbirliği yapmak istedikleri konuma gelmiştir.

Toptan Elbise Kılıfı Üretiminde Sektörel Gelişmeleri Nasıl Dört Gözle Takip Ediyoruz?

Bir konuda toptan üretim yapmak riskli bir iştir; gerekli tüm gelişmeler doğru bir şekilde toptan gamboç üretirken de takip edilmez ise, aynı dertten muzdarip olunabilir. Dokuma yapıları, kumaşlar, dikim teknikleri, tasarımlar tüm firmalar için önemli bir vizyondur.

Gelişen sektörde yenilikleri yakından takip eden firmalar, ortaya koyacakları ürün yelpazesinin de aynı vizyondan çıkmasını sağlar.

Taşıma ve korumasını yapacağınız kıyafetlere ait püf noktaların bilinmesi; toptan elbise kılıflarının kalitesi ve memnuniyeti konusunda başarı sağlar.

“Tüm ekonomik faaliyetlerin uluslararası standart sanayi sınıflaması” kriterleri içerisinde tekstil ve hazır giyim sektörleri sınıflandırılmaktadır.

Günümüzde bilgisayar destekli tasarım, model hazırlama, kalıp çıkarma çizim ve kesim yapılarak ürünlerin otomatize olması, elbise kılıflarının da hazır giyim gibi ayrı süreçlerden geçerek kritik noktalar konusunda paylaşımı sağlanmıştır.

Genel olarak tüketiciler ve üreticiler kaliteli giyim ürünlerinde stil ve modaya uygunluk gibi estetik ve kumaş özelliği, performans özellikleri ararken; aynı şekilde toptan elbise kılıfları üretiminde de bu kriterler göz önünde bulundurulmaktadır.

Hazır giyim ve özel tasarımlı kıyafetlerde nasıl ki temel belirleyici moda ise, elbise kılıflarının da temel belirleyicisi kalite ve dayanıklılıktır.

Toptan Gamboç Üretirken Yaratıcılığı Nasıl Kullanıyoruz?

Modanın belirlenmesi öncelikle bir tasarım çalışmasıdır. Tasarım çalışmalarının tümünde olduğu, gamboç tasarımını da yönlendiren en önemli etken yaratıcılıktır.

Özenle ortaya çıkmış tüm giysiler, aynı özeni taşıyan ve yaratıcılık kriterlerine sahip elbise kılıflarının içine girmelidir. Değerli gördüğümüz her giysimiz, değerli kılıflarla birleşmelidir.

Pevabag bu noktada, firmalar için toptan elbise kılıfı üretirken, ürün yelpazesinin genişliğinin bilincinde olarak aynı yaratıcılık düzeyinde farklı tasarım ve modellerde üretim sağlar.

Kıyafet markaları kendi ürünlerine ilişkin pazar beklentilerini, giysi kılıfları ile uyumlaştırmak zorundadır. Elbise kılıfları üretilirken bu bağlamda marka ve markayı kullanacak tüketicinin beklentilerini bilmek durumundadır. Bir imaj ve garanti sağlayarak satın alma kararlarında belirleyici olmak, uzun dönemde menuniyet garantisi vermektedir.

Elbise Kılıflarında Ürünün Özelleştirilmesi Nasıl Bir Önem Taşır?

Yaratıcılık ilkesiyle bağlantılı olarak, markaların kendi adlarına yakışır özelleştirmeler ile üretilen toptan elbise kılıfı üreticileri ile iş birliği yapması kaçınılmazdır.

Elbise kılıflarının tasarım ve marka, teknoloji, özellikler, aksesuarlar gibi ürün farklılıkları müşteri güvenini ve sadakatini kazanmayı sağlar.

Eğer bir abiye elbise markası toptan gamboç üretimi sürecine girmeyi hedefliyorsa, marka değerini yansıtan kumaşlar, marka renklerini baz alan tasarımlar ve marka logosunu ön plana çıkaran özelleştirmeler yapılması gerektiğini de elbise kılıfı üreticisini seçerken göz önünde bulundurmalıdır.

Pevabag, bu noktada, markanın ve değerinin gerekliliklerini göz önünde bulundurarak, özel tasarımlar ve dikimler yapmaktadır. Marka ile işbirliği içerisinde, görüşmeler sonundai boyut, kumaş, renk ve logo yerleştirme konusunda sonuca vararak ardından toptan elbise kılıfı üretimine geçer.

Bazı sorularınız vardır mutlaka bu konu kapsamında, bizde de bazı cevaplar var…

Pevabag’den toptan gamboç siparişi versem ne zaman teslim edilir?

Gerekli planlama ve anlaşma sağlandıktan sonra ortalama 15 iş günü içerisinde teslim edilmektedir. Bu süreç üretimin hacmine göre değişkenlik sağlayabilir.

Eğer gamboç tasarımını beğenmez isem, nasıl bir süreç izlemeliyim?

Menuniyet risklidir. Bu bağlamda tasarımını yaptığımız ürünü toptan üretime geçmeden önce hem dijital hem de gerçek ortamda sizlere örneklerini sunar daha sonrasında üretime başlarız. Beğenilmeyen herhangi bir noktayı, seri üretime geçmeden önce düzeltmeyi hedefleriz.

Sadece toptan gamboç üretimi mi yapıyoruz?

Tabii ki hayır. 1 de üretiriz 1000 de. Toptan elbise kılıfı üretimimizin yanı sıra perakende satışlar ile de son kullanıcıya ulaşıyoruz.

Toptan elbise kılıfı siparişimin yanında çanta ve ayakkabı üretimlerim için de kılıflar istiyorum, ne yapmalıyım?

Sadece gamboç mu üretiyoruz sandınız? Öyleyse çok yanılıyorsunuz. Aynı özenle kıyafet dışında da diğer ürünleri korumayı hedefliyoruz. Bu yüzden çanta ve ayakkabılar için de bez çanta üretiyoruz.

Bu renkli tabloda bir firma ya da son kullanıcı olarak ihtiyaç duyacağınız ve güvenle kullanacağınz kılıflar Pevabag’de herkese yetecek kadar üretiliyor. Endişeye gerek yok.