Takım Elbise Valize Nasıl Yerleştirilir?

Takım Elbise Valize Nasıl Yerleştirilir?

Takım Elbise Valize Nasıl Yerleştirilir?


Hafif ve sağlam bir valiz iş seyahatlerimiz ayrılmaz bir parçasıdır. Hatta günümüzde öyle valizler vardır ki giysilerden daha fazlası için de kullanılabilir -her türlü eşyanızı taşıyabileceğiniz özel cepler, kilitler, ve daha fazlası.

Bunların başına ise gideceğiniz toplantılar ve iş yemeklerinde sizin bir parçanız olan takım elbiseler gelir. İyi bir valiz seyahat ederken iş kıyafetlerinizi taşımak için harikadır. Ancak, takım elbisenizi koruyacak bir takım elbise kılıfı esas ihtiyacınız olan şeydir.

Ne kadar iyi bir valize sahip olursanız olur, takım elbiseniz en iyi korunmadığı sürece kırışmaya ya da zarar görmeye mahkumdur. Valizinizde bulunan kişisel bakım eşyaları ve parfümler de her an sizi zor durumda bırakabilir.

Bu yüzden bu yazıda size seyahat esnasında nasıl bir takım elbise kılıfı kullamalısınız ve takım elbiselerinizi valize nasıl yerleştirmelisiniz biraz bundan bahsedeceğiz.

İçindekiler
 1. Takım Elbise Valize Nasıl Yerleştirilir?
  1. İş Seyahati İçin Valiz Nasıl Yerleştirilir?
  2. Takım Elbise Kılıfı
  3. 10 Adımda Takım Elbise Valize Nasıl Yerleştirilir?
  4. İş Seyahatleri İçin Tercih Edilmesi Gereken Takım Elbise Kılıfı
  5. Sonuç

   İş Seyahati İçin Valiz Nasıl Yerleştirilir?


   Herşeyden önce, en iyi şekilde valiz hazırlamanın, yerleştirmenin ve valizlerinizi düzenli tutmanın birkaç temel yolu vardır;1. Öncelikle, gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu düşünmek önemlidir. Yerden tasarruf etmek istiyorsanız, iş seyahatinizde sadece gereği kadar kıyafet giymeyi düşünün. Bir haftalık bir iş seyehati için 2 takım elbise yeterli bir sayıdır.2. Bavullarınızı hazırlarken nötr renkleri tercih edin ki her elbiseniz birbirliyle uyum sağlasınlar.3. Her şeyin düzgün bir şekilde düzenlendiğinden ve katlandığından emin olmak için, valizin bölümlerini gerektiği gibi “ayakkabı“, “giysi” veya “diğer” olarak etiketlemek en iyisidir.4. Her şeyi ayrı ayrı katmanlayın ve parçaları bavula yerleştirin. Önce günlük kıyafetleri sonra da iş elbiselerinizi yerleştirmek çok önemlidir.5. Takım elbiselerinizi valizinize mutlaka takım elbise kılıfında yerleştirin.

   Takım Elbise Kılıfı


   Ne kadar en temiz ve düzgün haliyle takım elbiselerinizi korumaya çalışsanız da, bir takım elbise kılıfı olmadan takım elbise taşımak her an toplantınızı ya da gecenizi mahvedebilir.

   Bir takım elbise kılıfları takım elbisenizin başına gelebilecek tüm kazaları engeller, elbisenizi valizinizde düzenli tutar ve ütüsünü bozmaz. Bu nedenle, eğer iş seyahatine çıkıyorsanız ve yanınıza en az iki takım elbise alıyorsanız takım elbise kılıfı kullanmak en iyi yoldur.

   Özellikle kısa iş seyahatlerinde, küçük valizler ile seyahat ederken valiziniz bütün bir iş gardırobunun ağırlığını taşıyacak şekilde tasarlanmadığını unutmamak lazım. Bu nedenle valizlerinizi hafif hazırladığınızdan ve kıyafetleri olduğu gibi üst üste koymaktan kaçındığınızdan emin olmalısınız.


   10 Adımda Takım Elbise Valize Nasıl Yerleştirilir?


   1. Doğru boyutta bir valiziniz olduğundan emin olun 2 Seyahatinizi planlamanıza yardımcı olacak bir bavul listeniz olduğundan emin olun 3 Giysilerinizi ve takım elbiselerinizi bir yatağın veya zeminin üzerine düzgünce yerleştirin 4 Giysilerinizi türlerine ve boyutlarına göre ayırın 5 Günlük giysilerinizi boyutlarına bağlı olarak ikiye veya üçe katlayın 6. Katladığınız kıyafetleri valizinize yerleştirin 7. Takım elbisenizi koyacağınız katlanır takım elbise kılıfınızı hazırlayın 8. Takım elbiselerinizi ayrı ayrı takım elbise kılıfınıza yerleştirin ve ikiye katlayın 9. Daha önce yerleştirdiğiiz kıyafetlerin üstüne takım elbise kılıfınızı yerleştirin 10.Valiziniz iç ve dış tarafındaki kilitleri kapattığınızdan emin olun

   Özellikle uçaklardaki baş üstü bagajlar söz konusu olduğunda, valizleriniz ne kadar yer kaplayacağını da düşünmelisiniz. Bu yüzden öncelikle doğru boyutta valiz seçmek ilk adımdır. Aradaki tüm aşamaları tamamladıktan sonra son olarak, içine hiçbir şey girmemesi ve giysilerin en düzgün şekilde muhafaza edilmesi için iç ve dış kilitlerden ve kapağın güvenli bir şekilde kapandığından emin olun. Bu ipuçları, takım elbisenizin valizinize hiçbir soruna yer bırakmayacak şekilde yerleştirilmesine ve korunmasına yardımcı olacaktır.

   Peki, takım elbisem için nasıl bir takım elbise kılıfı tercih etmeliyim?

   İş Seyahatleri İçin Tercih Edilmesi Gereken Takım Elbise Kılıfı


   Bir takım elbise kılıfı seçerken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır. Seçeceğiniz kılıfın türü, sahip olduğunuz takım elbisenin türüne ve onu hangi amaçla kullanmayı planladığınıza bağlı olacaktır. Bu yüzden, iş seyahati için takım elbise kılıfı seçerken dikkate alınması gereken bazı faktörler şunlardır;

   1. Takım elbise kılıfın malzemesi ve yapısı.İyi bir kılıf, elbiseyi çiziklerden ve kirden koruyacak dayanıklı malzemelerden yapılacaktır. Özellikle nonwoven takım elbise kılıfı kumaşları iş seyahatleri için en çok tercih edilen kumaştır. Bunun sebebi nonwoven kumaşların sıvı itici, sağlam, hava alabilen yapısı sayesinde valizlerde en iyi şekilde saklanmasıdır.

   2. Takım elbise kılıfının fermuar ve düğme ile kapatılabilir olması.

   Valiz içinde açılmasını veya içine bir şey girmesini engellemek için fermuar yada düğmeli gamboçlar tercih edilmelidir.

   3. Takım elbise kılıfının boyutu.

   Hem valizinize hem de takım elbisenize uygun bir boyut seçilmelidir. Takım elbisenin önüne ve arkasına sığacak kadar geniş olmalı, ancak yanlardan sarkacak veya toplanacak kadar geniş olmamalıdır.

   4. Takım elbise kılıfının düzgün bir şekilde takılması.

   Elbisenin üzerine tam oturmalı, ancak hareketi kısıtlayacak veya elbiseye girip çıkmayı zorlaştıracak kadar sıkı olmamalıdır.


   Sonuç


   Takım elbisenizi satın aldıktan sonra onu seyahate hazır hale getirmeniz gerekir. Takım elbisenizi düzgün bir şekilde valize yerleştirmenin en önemli adımı onu gerçekten paketlemektir. Ve bir takım elbiseyi paketlemenin en iyi yolu bir takım elbise kılıfı kullanmaktır.

   Pevabag takım elbise kılıflarını kullanarak takım elbisenizin valizinizde düzgün, temiz ve düzenli kalmasını sağlayabilirsiniz. Pevabag takım elbise kılıfı takım elbisenizi aşınma, yıpranma ve hasar gibi risklere karşı korur.